Strona Główna · Aktualności !!! · Sławni Kłopoccy · Galeria · Archiwum - aktualności Wrzesień 26 2018 00:59:56
Nawigacja
Strona Główna
Aktualności !!!
Historia
Zjazdy
Janina Kłopocka
Stowarzyszenie Rodu Kłopockich
Sławni Kłopoccy
Działalniość Stowarzyszenia
Znak Rodła
Forum
Co pisze prasa
Galeria
Historia herbu
Kontakt
Księga Gości
Linki
ODESZLI OD NAS
Odznaka Członka Honorowego
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 46
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: anna-k
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności

KU PAMIĘCI
Warszawa, 31 sierpnia 2018r.

W przeddzień 79.rocznicy rozpoczęcia II Wojny Światowej – Marcin Kłopocki wraz z małżonką 31 sierpnia 2018 r. odwiedzili ul. Chmielną 12 w Warszawie,
gdzie w latach 1957-1982 mieszkała Janina Kłopocka.
Przypomina o tym tablica pamiątkowa umieszczona na kamienicy zaraz pod oknami mieszkania Janki oraz flaga Polski.
„Dziesięć lat po tym jak po raz pierwszy złożyłem kwiaty pod domem Janiny jestem tutaj ponownie. To podniosła chwila, która daje możliwość po raz kolejny zanurzyć się w powiew historii i dać znak, że czas w kwestii pamięci nie ma znaczenia.”

Marcin Kłopocki


 


80 ROCZNICA KONGRESU BERLIŃSKIEGO
Dom Polski w Zakrzewie, 02-03 marca 2018r

W dniach 3 i 4 marca 2018 r odbyły się uroczystości upamiętniające 80 rocznicę Kongresu Polaków w Berlinie oraz Ustanowienia Prawd Polaków spod Znaku Rodła.

W tych uroczystościach uczestniczył Przedstawiciel Naszego Rodu Andrzej Kłopocki z Murowanej Gośliny wraz z małżonką. Podczas uroczystości został uhonorowany Odznaczeniem Państwowym ostatni żyjący uczestnik berlińskiego Kongresu 99-letni Alfons Tomke. Odznaczenie wręczył Senator Pan Mieczysław Augustyn. Uroczystość Patronatem honorowym obiął Marszalek Województwa Wielkopolskiego.

Ważną informacją jest fakt, że w dniu 07 grudnia 2017 r. Sejm RP podjął ustawę w sprawie, ustanowienia roku 2018 - Rokiem Prawd Polaków spod Znaku Rodła.Zbigniew Kłopocki uhonorowany przez Gazetę Warszawską.
Barcin, 09 stycznia 2018 r.

    Z wydania nr 35. z 2017 r. Gazety Warszawskiej dowiadujemy się, że Członek Naszego Rodu Zbigniew Kłopocki został uhonorowany przez niniejszą Gazetę w kategorii najwierniejszy czytelnik. Na zdjęciu Zbigniew wraz ze swoim synem i wnukiem w narodowych koszulkach - trzy pokolenia Kłopockich to jakby już Nasza tradycja Rodzinna. A bywały i zdjęcia cztero-pokoleniowe. Gratulujemy i jednocześnie dołączamy się do życzeń.

Wszystkiego najlepszego i 100 lat !!!


SPOTKANIE W BIBLIOTECE RACZYŃSKICH
Poznań, 09.12.2017r

    W dniu 09 grudnia 2017 r. członkowie Rodu Kłopockich oraz miłośnicy książek spotkali się w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu na wystawie zorganizowanej przez Wielkopolskie Towarzystwo Przyjaciół Książki. Wielkopolskie Towarzystwo Przyjaciół Książki jest kontynuatorem tradycji Towarzystwa Bibliofilów Polskich powołanego w 1923 roku.

   

    Na wystawie, która odbywała się w okresie 16.11-31.12.2017 r. prezentowanej w Bibliotece Raczyńskich obejrzeć można było wybór zbiorów dziesięciu bibliofilów z Wielkopolskiego Towarzystwa Przyjaciół Książki, m.in: wydawnictwa współczesne i archiwalia związane z miastami wielkopolski, druki i pamiątki związane z Powstaniem Styczniowym, Powstaniem Wielkopolskim, , mowy żałobne, wydawnictwa związane ze Stanisławem Leszczyńskim, dokonania współczesnego introligatorstwa oraz zabytkowe oprawy książkowe opatrzone superekslibrisami. Dla nas najważniejszym punktem wystawy było pokazanie projektów Janki Kłopockiej oraz przedstawienie jej twórczości w pigułce.

 

    Na rodzinne spotkanie wstawiło się kilkunastu członków Rodu a także Przyjaciele. Nie zabrakło oczywiście Przewodniczącej Stowarzyszenia Rodu Kłopockich, Pauliny Kłopockiej, która przywitała gości i „otworzyła” spotkanie. Następnie głos przejął Krzysztof Kłopocki – rodzinny historyk, Przewodniczący Stowarzyszenia II kadencji i członek Wielkopolskiego Towarzystwa Przyjaciół Książki, który przybył z małżonką Alicją i siostrą Haliną. W bardzo ciekawy sposób opowiedział o mniej znanych nam faktach z życia Janki i jej twórczości. Podczas spotkania obecny był także Przewodniczący Stowarzyszenia I Kadencji Tadeusz wraz z małżonką Elżbietą, a także Zastępca Przewodniczącego II Kadencji Marcin oraz Andrzej-Konrad wraz z małżonką.

 

    Po obejrzeniu wystawy i odsłuchaniu mówców członkowie Rodu wybrali się na wspólny rodzinny obiad do Restauracji.

Facebook